Axis And Allies

21 Temmuz 2012, Cumartesi, 16:09:49

RTS oyunların en çok kullandığı konu şüphesiz 2.Dünya Savaşı. Axis & Allies oyunu Axis(Japonya, Almanya) ve Allies(ABD, Rusya ve Büyük Britanya) ülkelerinin 2. Dünya savaşında yaşamış olduğu senaryoları oynama imkanı sunan bir strateji oyunu. Bilindiği üzere 2. Dünya savaşı dönemi en çok kanın aktığı ve birbirinden ilginç hikayelerin yaşandığı bir dönem. 2.Dünya savaşında bu denli savaşın ve hikayenin olmasıda teknolojinin ilerlediği şu günlerde birçok oyuna konu oluyor. Axis & Allies oyunuda RTS manada sizi 2. Dünya savaşının yaşandığı o kanlı dönemlere götürüyor.

Oyun genel olarak sıradan bir RTS oyun gibi gözüküyor. Oyundaki hammadde üretim sistemi ve askeri birimler diğer RTS oyunlardan farklı bir şekilde hazırlanmış. Her ürettiğiniz ünite aslında bir birlik. Hammaddeleri ise kurmuş olduğunuz binalar ile otomatik olarak kazanıyorsunuz. Oyunda güçlü bir ekonomiye sahip olursanız askeri güçde beraberinde geliyor. Yapay zeka bakımından oldukça zayıf olan oyunda düşmanı yenmek için tek yapmanız gereken iyi bir ekonomi, iyi bir savunma ve iyi bir askeri güç. Ayrıca düşmanın ekonomik binalarına saldırmanız oyunu kolayca kazanmanızı sağlıyor.

Kısacası 2004 yılında çıkan oyun mükemmel olmasa da 2.Dünya savaşının birçok senaryosunu oynama imkanı sunuyor. 2.Dünya savaşı temalı oyunları sevenler için oynanabilir bir oyun ama kesinlikle bir klasik değil…

Oyunun Videosu

[vsw id=”KWhSz16fKcE” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Axis And Allies oyununun hileleri şöyle;

Oyun sırasında Enter tuşuna basın ve aşağıdaki hileleri yazın:

rosieriveter – Hızlı inşaa.
swissbank – 100 birim para verir.
fieldpromotion – 100 experience puanı verir.
enigma – Fog of War’ı kaldırır.
veday – Görevi kazanırsınız.
isurrender – Görevi kaybedersiniz.

Sistem Gereksinimleri

Axis And Allies oyununu oynamanız için gerekli minimum sistem gereksinimleri şöyle;

İşletim Sistemi: Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci: Pentium 4 @ 1.5 GHz
Ram: 256 MB
Boş Alan: 1.4 GB Boş
Video Hafızası: 64 MB
Ses Kartı: DirectX Compatible
DirectX: 9.0

Paylaş
                                                                               
2.472 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *