Arcomage

7 Ağustos 2012, Salı, 8:28:36

Arcomage Nedir?

Arcomage Might And Magic serisinin 7. ve 8. oyunu ile özdeşlemiş bir çeşit kart oyunudur. Might And Magic serisi oyun içerisinde başka bir oyun oynayabilme özelliğiyle de tarihe geçmiştir. Arcomage’i uyuyup, içki içebildiğiniz her tavernada oynayabilirsiniz. Arcomage’e Might And Magic topraklarının kart oyunu da diyebiliriz. Ayrıca Might And Magic VII ve ya VIII’de Arcomage şampiyonu olmak için Taverna bulunan her şehirde oyunu kazanmalısınız. (Bazı şehirlerde birden fazla taverna bulunduğunu unutmayın.)

Arcomage 3 temel kaynağı esas alır.

Bricks(Taş):Bu kaynak ile Kulenizi(Tower) ve Duvarınızı(Wall) kolayca yükseltebilirsiniz. Brick seviyesinin yüksek olmasına bağlı olarak fazla sayıda Bricks’e sahip Arcomage oyuncusu hızlı bir şekilde oyunu sona erdirebilir.

Gems(Kristal):Oyun içerisinde ani manevralar yapabilmenizi sağlayan yeğane kaynak. Geminiz bolsa düşmanı kolay bir şekilde dize getirebilirsiniz. Özellikle tüm kaynak gelişimlerini yapmak için gem en önemli kaynaktır.

Recruits(Canavarlar):Karşı tarafın Tower(kule) ve Wall(Davar)ına ciddi hasarlar vermeniz için gerekli canavarların üretildiği kaynaktır. Recruits’i yüksek Arcomage oyuncusu rahatlıkla rakibinin savunmasını kırabilir ve Kulesini yerle bir edebilir.

Arcomage’de Nasıl Kazanırım?

Arcomage’de kazanmak için 3 yol bulunmakta.

Bunlardan 1. si düşman Kule(tower)’ını yerle bir etmek yani kule puanını sıfıra(0)’a indirmek.

2. si oyunun oynandığı tavernanın seviyesine bağlı olarak maksimum resource(kaynak) seviyesine ulaşmak.

3. sü(oyunun oynandığı tavernaya bağlı olarak) maksimum kule(Tower) puanına erişmek.

Bunun için bu kazanma şekillerinden birini seçerek o kazanma şekline göre bir strateji belirlemenizi öneririz. Bu kazanma stillerden en kolayı hızlı bir şekilde kule puanınızı arttırarak maksimum kule puanına ulaşmaktır.

Ayrıca Arcomage kartları 1999’lı yıllarda satışa sunulmuştur ve Might And Magic serisi dışında Dünyanın çeşitli yerlerinde oynanabilmiştir. Aşağıdaki resimden Kartların görüntüsünü görebilirsiniz.

Paylaş
                                                                               
1.708 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *