Among The Sleep

17 Temmuz 2014, Perşembe, 17:22:57

AmongtheSleep1

Among The Sleep son günlerde yayınlanan en ilginç Korku/Kaçış oyunlarından birisi. Henüz 2 yaşındaki bir çocuğun başından geçen korku dolu bir serüveni bizlere aktaran oyun ilginç konusu ile oyuncuların ilgisini kısa sürede çekmeyi başardı.

Bir çocuğun hayal ve duygu dünyasının gerçek Dünya ile olan bağlantısı üzerinde duran oyun korku dolu bir serüvene çıkmamızı sağlıyor. Birbirinden ilginç bulmacaların bulunduğu Among The Sleep hem beynimizi kullanmamızı sağlıyor hem de bizleri oldukça geriyor. Sevimli yol arkadaşımız ayıcık ile çıktığımız macerada oldukça korkunç ve fantastik mekanlarda kendimizi bulabiliyoruz. Oyunu farklı kılan en büyük özelliği ise şüphesiz 2 yaşındaki ufak bir çocuğu kontrol etmemiz. Yeri geldiğinde emekleyen bebeğimiz bu fiziksel özellikleri ile bu korku dolu Dünyada tamamen savunmasız. Anlayacağınız tehlikelerden sürekli kaçıp, saklanmalısınız.

amongthesleep12
Bebek odasında başlayan serüvenimiz karanlık ormanlara, daha önce hiç görmediğimiz mekanlara uzanıyor. Oyundaki bulmacalar oldukça ayrıntılı ve çözmek için düşünülmesi gereken türde bulmacalar. Oyun bu yönüyle basit bir oyun olmadığını gözler önüne seriyor. Sona ulaşmak için sürekli çabaladığımız Among The Sleep’te bizleri sürpriz sayılabilecek bir son bekliyor. Ama bu sonu çevrede gözlemlediğimiz şeyler ile baştan anlayabilmek de mümkün. Gerçek hayatta bulunan normal nesnelerin dışında bir çocuğun hayal Dünyasında karşımıza çıkabilecek nesnelerle karşılaşıyoruz. Kimi zaman konuşan hayvanlar ile kimi zaman ise bebek avcısı canavarlar ile karşılaşıyoruz. Anlayacağınız ufak bir bebeğin hayal Dünyası oldukça geniş sınırlara sahip.

amongthesleep123

Grafiklere bakacak olursak oyunun bu tür için oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle modellemeler ve çevre oldukça başarılı bir grafiksel alt yapıya sahip. Sesler ise bizleri oldukça germeye yetiyor. Anlayacağınız Among The Sleep korku ve kaçış türünde oyun sevenler için oldukça başarılı bir yapım. Gerilmek isteyenler için bu oyun kesinlikle oynanması gereken yapımlardan.

[vsw id=”0EAeewMmM_k” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
2.537 defa okundu. Etiketler: , ,

Yorum

*
*
Yorumunuz: *