Age of Mythology: The Titans

11 Ağustos 2012, Cumartesi, 6:28:43

Age Of serisinin mitolojik değerlere bürünmüş efsanevi oyunu Age Of Mythology’nin ek paketi olma özelliğini taşıyan Age of Mythology: The Titans adından da anlaşılacağı gibi Titanları oyuna dahil ediyor. Bilindiği üzere mitolojide Titanların ve Tanrıların savaşı hakkında birçok efsane var. Hatta son zamanlarda Titanlar ve Tanrıların savaşları hakkında birçok Hollywood yapımı günyüzüne çıkıyor. Oldukça fantastik olan bu yapımlar devasa Titanlar ve çeşitli özel güçlere sahip Tanrılar arasında cereyan ediyor. Age of Mythology: The Titans oyunu da Tanrılar ve Titanlar arasındaki savaşı RTS niteliğinde yaşayabileceğiniz en güzel oyun. Oyuna gelen yeniliklerden belki de en önemlisi Kayıp Kıta olarak bilinen Atlantis’in yeniden ortaya çıkması ve bu halkında oyuna dahil edilmesi. Bilmeyenler için belirtelim Atlantis’in Tanrıları Zeus’un babası sayılan Kronos, dedesi olarak bilinen Oranos ve Oranos’un karısı Gaia. Yani mitolojiye göre Titanlar ilk Tanrılar ve Zeus’tan önce bile varlar.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Oyunu oynamanız için Age of Mythology oyununun PC’nizde kurulu olması gerekiyor. Oyun bir ek paket niteliğinde ve AoM’nin üzerine kuruluyor. Oyunu yüklemeniz halinde 12 bölümden oluşan yeni bir campaign(Hikayeli Oyun) da oyuna ekleniyor ve Tanrılar ile Titanların savaşına dahil olabiliyorsunuz.

Oyuna yeni bir ırk eklendiğini daha önceden belirtmiştik. Bu ırk Kayıp kıta Atlantis’in kadim halkı olan Atlantis halkı. Atlantis halkı Mısır, İskandinav ve Yunan halklarından oldukça farklı bir yapıya sahip. Bu farklı özellikleri ile diğer halklara kelimenin tam anlamıyla fark atıyor. Örnek verecek olursak; Atlantisli köylüler topladıkları yiyecek, altın, odun gibi kaynakları şehir merkezine taşımak zorunda değiller. Bunun yanı sıra diğer halkların işçilerine göre çok daha hızlılar.Atlantis ırkında Hızla artan kaynaklar ekonominizi çok hızlı güçlendiriyor ve gelişen ekonominiz ile süper bir orduya kısa bir sürede sahip olabiliyorsunuz. Atlantis halkının Titanların yanında yer alması sonucu macera dolu yeni oyunlarda başlamış oluyor.

Grafiksel açıdan oyunun 1. oyundan pek bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Zaten oyun sadece eklenti niteliğinde ve aynı AoM grafik motoru ile tasarlanmış. Oyun basit ama hoş grafiklere sahip. Özellikle Titan gibi dev yaratıklarında oyuna eklenmesi bolca aksiyon sahnesini gözler önüne seriyor. Savaş esnasındaki grafik efektleri bu eklenti ile daha güzel görünüyor ve sizi savaşın içine adeta dahil ediyor.

Sesler ise oldukça başarılı. Diğer Age Of serilerinde olduğu gibi müzikler sizi apayrı bir Dünyaya götürüyor. Ses efektleri ise oldukça bol miktarda ve güzel entegre edilmiş. Savaş esnasındaki bol efektler gerçek bir savaş ortamını da size yansıtıyor.

Oyunun Videosu

[vsw id=”nValEMYoAio” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]


Bu hileleri aktif hale getirmek için oyun esnasında ENTER’a basın sonra cheat’i girin ve tekrar ENTER’a basın.

TITANOMACHY – şehirden bedava bir titan al.
ATM OF EREBUS: 1000 altın
BAWK BAWK BOOM: chicken-meteor god power verir.
CHANNEL SURFING: savaşta bir sonraki senaryoya geçersin.
CONSIDER THE INTERNET: yavaşlama ünitesi
DIVINE INTERVENTION: önceden kullanılmış god power verir.
FEAR THE FORAGE: walking berry bushes tanrı güçleri verir.
GOATUNHEIM: haritadaki bütün üniteleri goat a çevirme niteliği taşıyan bir god power verir.
IN DARKEST NIGHT: gece yapar.
ISIS HEAR MY PLEA: savaştan kahraman verir.
I WANT TEH MONKEYS!!!1!: Monkeys galore
JUNK FOOD NIGHT: 1000 yiyecek
L33T SUPA H4X0R: hızlı inşa
LAY OF THE LAND: haritayı göster.
LETS GO! NOW!: hızlı oyun
MOUNT OLYMPUS: Full favor
O CANADA: lazer bear sahibi olursun.
PANDORAS BOX: rastgele tanrı güçleri verir.
ZENOS PARADOX: rastgele Atlantean god powers
TINFOIL HAT: Randomise ownership of units on map
RED TIDE: suyu kırmızı yapar.
SET ASCENDANT: hayvanları haritada göster.
THRILL OF VICTORY: oyunu kazandın.
TINES OF POWER: forkboy sahibi olursun.
TROJAN HORSE FOR SALE: 1000 odun
UNCERTAINTY AND DOUBT: haritayı gizle
WRATH OF THE GODS: yıldırım,deprem ve tornado god powers verir.
WUV WOO: uçan purple hippo verir.

Sistem Gereksinimleri

Age of Mythology The Titans minimum sistem gereksinimleri:
PII-300
32MB RAM
16 MB 3D grafik kartı
500MB sabit disk alanı

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *