Age Of Empires IV(4)

2 Haziran 2012, Cumartesi, 2:49:04

images

Age Of Empires 4 henüz tam anlamıyla çıkış tarihi belli olmayan, RTS tarzında hazırlanacak ve 5 oyundan oluşacak serinin merakla beklenen 4. oyunu.

Öğrenilen son bilgilere göre Age Of Empires serisi 5 ana oyundan meydana gelecekmiş. 1. oyunun konusu bildiğiniz gibi eski uygarlıklar, 2. oyunun konusu Orta çağ uygarlıkları ve 3. oyunun konusu ise aydınlanma çağı ve Amerika’nın keşfini konu alan ve bu çağlarda geçen oyunlardı.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Microsoft Gamese bağlı olan Ensemble Stüdyolarının geliştirdiği oyunun temel amacı  medeniyetlerin gelişim tarihini göz önüne alan gerçek zamanlı bir strateji oyunu yapmaktı. Microsoft Games’in de bunu layıkıyla yerine getirdiğini  söyleyebiliriz. Bu zamana kadar başarılı Age Of Empires oyunlarına imza atan Microsoft Games son olarak da Age Of Empires Online’ı görücüye çıkarmıştı. Ama birçok Age Of Empires fanı AOE online’nı pekte başarılı bulmadı. Çünkü Online oynanabilirlik olayı Age Of Online oyununda birçok değişmezi değiştirmişti.

Önümüzdeki 5 sene içerisinde çıkması beklenen Age Of Empires 4 oyununda bizi yakın gelecek bekliyor olacak. Yakın gelecekten kastımız 1. ve 2 . Dünya savaşları ve günümüz endüstrisi konu alınacak. Campaignler’i büyük ihtimal Nazi Almanyası ve Amerika-Japon savaşı gibi hikayeleri konu alacak. Aşağıda paylaşacağım fotoğraftan oyunun tarihsel gelişimini hakkında az çok fikir sahibi de olabilirsiniz.

images

Gördüğünüz gibi Age Of Empires 4 modern ve yakın tarihi konu alan bir oyun olacak. Kimi Age Of sever ilk oyunların(Serinin 1 ve 2. oyunu) daha iyi bir grafik ve oynanabilirlik ile çıkmasını beklese de yakın zamanda böyle bir Age Of Empires oyunu ile karşılaşacağız ve eminim ki pişman olmayacağız. Şimdilik Microsoft Games daha iyi bir oyun çıkarabilmek adına beklemede bakalım 4. oyun ne zaman oyun severlerle buluşacak…

Paylaş
                                                                               
18.740 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *