Age Of Empires

4 Haziran 2012, Pazartesi, 21:57:59

Age Of Empires 1 oyunu 1997 yılında oyun severler ile buluşmuş olan gerçek zamanlı bir strateji(RTS) oyunudur. Age Of Empires(İmparatorluklar Çağı) olarak çevrilebilir. Oyun strateji oyunlarının babası olarak bilinir ve en eskilerindendir. Oyunun başarılı olması ile birlikte oyun kaliteli bir seri olma yoluna gitmiştir. Oyunun şu sıralar 4. oyunu beklenmektedir. Age Of Empires’ın 1. oyunu olma özelliğini taşıyan oyun 2 boyutlu özelliklere sahip olsa da oldukça güzel bir atmosferle bizleri karşılıyor.

screenshot_1

 

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Age of Empires 1’in genel konusu eski büyük Uygarlıklardır. Oyunda kendinize ait bir Uygarlığınız var ve uygarlığınızı en üst seviyeye çıkararak Dünyadaki en büyük imparatorluk olmaya çalışıyorsunuz. Oyunda kurduğunuz binalar, ürettiğiniz üniteler ve geliştirdiğiniz teknolojiler ile diğer İmparatorlukların önüne geçmeye çalışıyorsunuz. Oyun Taş devrinde başlıyor ve Demir Devrinde sona eriyor. Demir devrinden sonrasını oynamak için Age Of Empires 2’yi satın almalısınız.

Oynanış olarak oyunda toplam 12 büyük medeniyet bulunmakta bunlar; Choson, Shang, Yamato, Babylonians (Babil), Hittites (Hitit), Persians (Farslar), Assyrians (Asurlular), Egyptians (Eski Mısır), Sumerians (Sümerler), Greeks (Yunanistan), Minoans(Minos Uygarlığı), Phoenicans(Fenikeliler). Oyuna başlamadan önce bu milletlerden birini seçiyorsunuz ve Maksimum 8 kişi alan haritalarda düşmanlarınız ile karşı karşıya gelip hünerlerinizi sergiliyorsunuz. Oyunda her savaş grubunun birbirine karşı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Eğer düşmanınızın dezavantajını ve zayıf noktasını yakalarsanız ona zarar vermeniz çok daha kolay olacaktır.

Oyun online olarak oynanabiliyor. Ama yılın 2012 olduğu şu günlerde Age Of Empires 1’den çok serinin diğer oyunlarına ilgi var. Oyun yaklaşık olarak 15 senelik olmasına rağmen Hamachi’den ya da herhangi bir online platformdan diğer oyuncular ile karşılıklı olarak oynayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Sistem Gereksinimleri oyun eski bir oyun olduğu için sistem gereksinimleri oldukça düşük. Sistem gereksinimleri

90 MHz İşlemci, 16MB RAM, 80MB Sabit Disk alanı, 1MB GPU.

En kötü bilgisayarda dahi oynayabileceğiniz nadir oyunlardan birisi.

Oyunun İntro videosu da oldukça ilgi çekici:

Oyunun Videosu

[vsw id=”3bQ-WsquMwE” source=”youtube” width=”630″ height=”404″ autoplay=”no”]

Paylaş
                                                                               
5.875 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *