1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Henüz Puan Verilmemiş)
Loading...

2016 Yılında Çıkış Yapan Strateji Oyunları

1 Şubat 2016, Pazartesi, 2:55:05

Strateji türündeki video oyunları günümüzde oldukça azaldı. Görselliği yüksek ve bol aksiyonlu video oyunlarına yönelen yeni nesil oyuncuların büyük çoğunluğu şüphesiz bundaki ana unsur. Neyse ki halen daha bu türde sağlam adımlar ile ilerleyen strateji oyun serileri var.

 

Bu yazımızda 2016 yılı içerisinde çıkması beklenen strateji türündeki kaliteli video oyunlarına göz atabilirsiniz.

 

 

 

7-) Homeworld: Deserts of Kharak

image

20 Ocak 2016 tarihinde çıkış yapan oyun Kharak çöllerinde devasa boyutta savaşlar yapabileceğiniz gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Özellikle coğrafi etmenlerin savaş arenasında büyük etkiler gösterdiği oyun stratejik ögelerin yanı sıra bolca aksiyonu da bünyesinde barındırıyor.

 

6-) Stellaris

image

Paradox Interactive tarafından geliştirilen Stellaris, 9 Mayıs 2016 tarihinde strateji oyun tutkunları ile buluşan bilim kurgu temalı bir strateji oyunu. Günümüzden yaklaşık 200 yıl sonrasında geçen oyun ayrıntılı strateji dinamikleri ile detaylı bir oyun arayanlar için güzel bir tercih. Galakside koloniler kurup geliştiribeleciğiniz oyunda galaktik imparatorluğunuzu aldığınız stratejik kararlar ile daha ilerilere taşıyabilirsiniz.

 

5-) Cossacks 3

image

2016 yılı içerisinde çıkış yapacağı açıklanan ama halen daha henüz net bir çıkış tarihi bulunmayan Cossacks 3, 2001 yılında çıkış yapmış olan Cossacks oyununun bir yeniden yapımı olacak. 12 farklı ulusu bünyesinde bulunduracak oyun 17. Ve 18. Yüzyıl Avrupasını konu alacak.

 

4-) Hearts of Iron 4

image

Hearts of Iron serisinin yeni oyunu HoI 4, 6 Haziran 2016 tarihinde oyuncular ile buluşacak. 1936 ve 1948 yılları arasını konu alacağı açıklanan grand strateji oyunu 2. Dünya Savaşı üzerine kurulu bir yapım olacak.

 

 

3-) Halo Wars 2

image

2016 yılının sonbaharında çıkış yapması beklenen Halo Wars 2 gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Windows 10 ve Xbox One platformları için geliştirilen oyun Halo evreninde stratejik hamleler yapabilmenize imkan sağlayacak.

 

2-) XCOM 2

image

İlk oyundan tam 20 seneki olayları konu alan XCOM 2, 5 Şubat 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Oyun otoriteleri ve oyunculardan tam puan alan yapım Uzaylılara teslim olmuş bir Dünyanın yeniden dirilişine tanık olmamızı sağlıyor.

 

1-) Total War Warhammer

image

Şüphesiz 2016 yılının en çok beklenen stateji oyunlarından birisi olan Total War Warhammer, 24 Mayıs 2016 tarihi itibarı ile çıkışını gerçekleştirdi. Devasa boyutlu gerçek zamanlı savaşlar ile devlet yönetimi, politika ve imparatorluk kurmaya odaklanan sıra tabanlı ve açık dünyalı bir hikâye oyununun benzersiz bir kombinasyonu olan Total War™: WARHAMMER®, yüzlerce saat süren sürükleyici bir oyun deneyimini oyunculara sunuyor.

Paylaş
                                                                               

Yorum

*
*
Yorumunuz: *