• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

The Long Dark – Hastalıklar ve Yaralanmalar

1 Ağustos 2017, Salı, 16:00:54

IMG_6736

Hastalıklar & Yaralanmalar
Kan Kaybı
Kan kaybı; kurt veya ayı saldırısı ardından ya da dağcılık halatından düşmeyle oluşur. Her saat başı karaktere %30 kondisyon kaybettirir ancak bandaj ile tedavi edilebilir.

 

Zedelenme
Zedelenme; bir kurt saldırısı sonrasında ya da düşmelere bağlı olarak oluşur. Kondisyona %’lik etki eder ancak direkt tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Kendiliğinden iyileşir.

 

Yanık
Yanık; bir kamp ateşi üzerinde durulması veya üzerinden geçilmesiyle oluşur. Kondisyonu en fazla %75 seviyesine indirir. 30 saat içerisinde kendiliğinden iyileşebilir.

 

Kabin Ateşi
Kabin Ateşi; Oyun içerisindeki 6 günün sadece iç mekanlarda geçirilmesiyle ortaya çıkar. Ortaya çıktığında 24 saat boyunca iç mekanlarda zaman geçirme ve uyuma yetisi engellenir.

 

Dizanteri
Dizanteri; arıtılmamış su içilmesiyle gerçekleşir. Her saat başı%4 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik, 2 litre arıtılmış su ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Gıda Zehirlenmesi
Gıda Zehirlenmesi; kondisyonu %20’nin altında olan yiyecekler ve arıtılmamış su tüketilmesi ile ortaya çıkabilir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Hipotermi
Hipotermi; ince buzun kırılıp suya düşülmesi veya iki saat boyunca ısı değerinin donma noktasında seyriyle ortaya çıkar. Sıcak gıda tüketerek ve alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

 

Soğuk Isırığı
Soğuk Isırığı; dış mekanlarda geçirilen zamana bağlı olarak, giyisi koruması olmayan bölgelerde veya yetersiz olan bölgelerde ortaya çıkmaktadır. Sıcak alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

 

Enfeksiyon Riski
Enfeksiyon Riski; kan kaybı ile birlikte ortaya çıkar. Risk, %50’den başlar ve ilk yardım uygulanmazsa saat başı %5 artar. Antiseptik ve bandaj ile iyileştirilebilir.

 

Enfeksiyon
Enfeksiyon; açık yaralanmalar dezenfekte edilmediğinde ortaya çıkar. Oyuncuya saat başı %5 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

 

Yırtık
Yırtık; kurt mücahadelesi sırasında ortaya çıkar. Direkt olarak tedaviye ihtiyaç duyulmaz ve kendiliğinden iyileşir.

 

Parazit Riski
Parazit Riski; kurt ve ayı eti tüketildiğinde ortaya çıkabilir. Takip eden her et tüketiminde risk %1, %4 ve %5 şeklinde katlanarak artar.

 

Parazit
Parazit; parazit riskinin iyileştirilemediği durumlarda takiben ortaya çıkar ve 50 gün içerisinde öldürür. 10 gün boyunca günde bir kez iki doz antibiyotik kullanarak iyileştirilebilir.

 

Ayak Bileği Burkulması
Ayak Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 4 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

 

El Bileği Burkulması
El Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 2 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

 

Yazıyı PaylaşShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
                                                                               
Yazını Gönder!!! Sen de çeşitli oyunlar hakkında hileleri, sistem gereksinimlerini ve ya çeşitli özellikleri buradan bize yollayarak yayınlanmasını sağlayabilir ve diğer oyunculara yardımcı olabilirsin.!
1.182 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *

Oyun Tanıtım Videoları

Tüm Kategoriler

Son Yorumlar