• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Free To Play (F2P) Nedir?

15 Mart 2014, Cumartesi, 14:45:30

Free-to-play

Free to Play(F2P) herhangi bir ücret ödemeden oynanıma imkan sağlayan oyunlardır. Oyunu oynamak için herhangi bir haftalık, aylık ya da senelik ücret ödemek zorunda değilsinizdir. Bu tür oyunlar genellikle gelirlerini oyun içerisinde sattıkları çeşitli ekstra itemlar ya da özellikler ile sağlarlar.

Son günlerde çoğu dev online yapım bu oyun sistemine geçiş yapmıştır. Bunun en büyük sebebi ise büyük bir oyuncu kitlesinin henüz görmediği ve alışmadığı bir oyuna para yatırmak istemediği gerçeğidir. Pay to Play yani ödeme yapmanın zorunlu olduğu oyunlara kıyasla çok daha geniş kitlelere hitap eden Free to Play oyun sistemi her ne kadar bedava olarak görülse de satmış olduğu ekstra özellikler ve nesneler ile Pay to Play’den çok daha masraflı olabilir.

Bunun için oyuncular her Free to Play oyun sistemine sahip olan oyuna atlamamalıdır. Çünkü bu oyunlar genellikle ilk başta bedava gibi gelse ve oyuncu dostu gözükse de genellikle oyuncuları sonradan sömüren oyunlar haline gelebilirler. Anlayacağınız oynayacağınız oyunun Free to Play ya da Pay to Play olup olmadığından çok kaliteli bir geliştirici ve ya yayımcı şirketin elinde olup olmadığına bakın. Özellikle Blizzard, Ubisoft, Activision, Turbine gibi dev firmalar her ne kadar oyuncuları para harcamaya yöneltse de diğer ufak çaplı firmalar kadar oyuncuları sömürmez.

 

Yazıyı PaylaşShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

                                                                               
Yazını Gönder!!! Sen de çeşitli oyunlar hakkında hileleri, sistem gereksinimlerini ve ya çeşitli özellikleri buradan bize yollayarak yayınlanmasını sağlayabilir ve diğer oyunculara yardımcı olabilirsin.!
1.563 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *

Oyun Tanıtım Videoları

Tüm Kategoriler

Son Yorumlar