• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

EA Games NASDAQ-100 Endeksinden Atıldı!

18 Aralık 2012, Salı, 0:37:35

Dünyanın Teknoloji Endeksi olarak bilinen NASDAQ-100 en büyük 100 menkul kıymeti esas alan bir endeks.

Oyun Dünyasını yakından takip eden ve bünyesinde zaman zaman dev oyun şirketlerini de bulunduran NASDAQ-100 endeksinden oyuncuları ilgilendirecek bir haber geldi.

Habere göre EA Games NASDAQ 100 listesinin dışında kaldı. Bundaki temel sebep olarak ise şirketin hisselerindeki düşüşler ve yeni teknolojik kıymetlerin EA Games’i saf dışı bırakması gösterildi.

Şu anda EA Games’in en büyük rakibi olan Activision ise hala NASDAQ 100 listesinde bulunuyor. Battlefield, The Sims ve Fifa gibi dev yapımların dağıtıcısı konumundaki EA Games’de ki bu düşüş bir çöküşün habercisi olur mu bilinmez ama bildiğimiz bir gerçek var ki şirket hala Dünya oyun pazarının liderlerinden…

Not:Bilmeyenler için ;

NASDAQ 100 Nedir?

NASDAQ 100 Endeksi Amerika merkezli olup 100 yabancı büyük şirketi kapsamaktadır. 1985 yılında hesaplanmaya başlanmıştır. NASDAQ Endeksi telekomünikasyon, bilgisayar ürünleri, biyoteknoloji, perakende ve toptan ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin performanslarını yansıtmakta olup, finans ve yatırım alanlarındaki şirketleri kapsamamaktadır. Bu sebeple sadece Amerika’nın değil dünyanın teknoloji endeksi olarak tanımlanır.

Yazıyı PaylaşShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
                                                                               
Yazını Gönder!!! Sen de çeşitli oyunlar hakkında hileleri, sistem gereksinimlerini ve ya çeşitli özellikleri buradan bize yollayarak yayınlanmasını sağlayabilir ve diğer oyunculara yardımcı olabilirsin.!
800 defa okundu.

Yorum

*
*
Yorumunuz: *

Oyun Tanıtım Videoları

Tüm Kategoriler

Son Yorumlar