• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

CCG/TGC Oyun Türü Nedir?

1 Ocak 2014, Çarşamba, 14:21:16

kartlar

CCG ya da bilinen bir başka kısaltması ile TGC oyun türü kart tahsil oyunlarına verilen genel bir isimdir. CCG’nin açılımı Collectible Card Game yani Koleksiyonu yapılabilir Kart Oyunlarıdır. TGC’nin açılımı ise Trading Card Game yani Alışveriş yapılabilen kart oyunudur. Burada alışverişten ve tahsilden kasıt oyuncunun çeşitli kartları takas edebilmesi ya da elde edebilmesi ile alakalıdır.

CCGOyunnedir

Son günlerde birçok popüler video oyununda karşımıza çıkan TGC/CCG oyun türü çok tercih edilen bir oyun türü olmamasına karşın son yıllarda genişleyen oyun pazarında kendisine yer edinmeyi başarmıştır. Öyle ki özellikle Hearthstone: Heroes of Warcraft isimli online oyunla birlikte büyük bir çıkış yakalayan bu oyun türü birçok video oyununda karşımıza çıkmaktadır.

Bu oyun türünde stratejik düşünme ve ileriyi görme büyük önem taşır. Bunun yanında şans faktörü de oldukça etkilidir. Özellikle strateji türünde oyunları sevenler mutlaka bu oyun türünden bir oyunu denemelidir.

Yazıyı PaylaşShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

                                                                               
Yazını Gönder!!! Sen de çeşitli oyunlar hakkında hileleri, sistem gereksinimlerini ve ya çeşitli özellikleri buradan bize yollayarak yayınlanmasını sağlayabilir ve diğer oyunculara yardımcı olabilirsin.!
1.776 defa okundu. Etiketler:

Yorum

*
*
Yorumunuz: *

Oyun Tanıtım Videoları

Tüm Kategoriler

Son Yorumlar