• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Age Of Empires IV(4)

2 Haziran 2012, Cumartesi, 2:49:04

Age Of Empires 4 henüz tam anlamıyla çıkış tarihi belli olmayan,RTS tarzında hazırlanacak ve 5 oyundan oluşacak serinin merakla beklenen 4. oyunu.

Öğrenilen son bilgilere göre Age Of Empires serisi 5 ana oyundan meydana gelecekmiş.1. oyunun konusu bildiğiniz gibi eski uygarlıklar,2. oyunun konusu ortaçağ uygarlıkları ve 3. oyunun konusu ise aydınlanma çağı ve Amerika’nın keşfini konu alan ve bu çağlarda geçen oyunlardı.

Oyun Hakkında Genel Bilgiler

Microsoft Gamese bağlı olan Ensemble Stüdyolarının geliştirdiği oyunun temel amacı  medeniyetlerin gelişim tarihini göz önüne alan gerçek zamanlı bir strateji oyunu yapmaktı.Microsoft Games’inde bunu layıkıyla yerine getirdiğini  söyleyebiliriz.Bu zamana kadar başarılı Age Of Empires oyunlarına imza atan Microsoft Games son olarakta Age Of Empires Online’ı görücüye çıkarmıştı.Ama birçok Age Of Empires fanı AOE online’nı pek te başarılı bulmadı.Çünkü Online oynanabirlik olayı Age Of Online oyununda bir çok değişmezi değiştirmişti.

Önümüzdeki 5 sene içerisinde çıkması beklenen Age Of Empires 4 oyununda bizi yakın gelecek bekliyor olacak.Yakın gelecekten kastımız 1. ve 2 . Dünya savaşları ve günümüz endüstrisi konu alınacak.Campaignleri büyük ihtimal Nazi Almanyası ve Amerika-Japon savaşı gibi hikayeleri konu alacak.Aşağıda paylaşacağım fotoğraftan oyunun tarihsel gelişimini hakkında az çok fikir sahibide olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Age Of Empires 4 modern ve yakın tarihi konu alan bir oyun olacak.Kimi Age Of sever ilk oyunların(Serinin 1 ve 2. oyunu) daha iyi bir grafik ve oynanabirlik ile çıkmasını beklese de yakın zamanda böyle bir Age Of Empires oyunu ile karşılaşacağız ve eminim ki pişman olmayacağız.Şimdilik Microsoft Games daha iyi bir oyun çıkarabilmek adına beklemede bakalım 4. oyun ne zaman oyun severlerle buluşacak…

                                                                               
6.066 defa okundu Etiketler:

Yorumlar

Yazan : Oyun İnceleme » Age Of Empire 1 Oyunu | Tarih : Haziran 4th, 2012 // 4 Haziran 2012, Pazartesi, 21:59:15

[...] başarılı olması ile birlikte oyun kaliteli bir seri olma yoluna gitmiştir.Oyunun şu sıralar 4. oyunu beklenmektedir.Age Of Empire ın 1. oyunu olma özelliğini taşıyan oyun 2 boyutlu özelliklere [...]


Yorum Yaz

*
*
Yorumunuz: *

Google Arama

Kategoriler